Denník N

Skákala som pred deti, aby sa úder zastavil na mne, opisuje žena karanténu s násilníkom

Ilustračné foto - Flickr.com/Jason Jacobs
Ilustračné foto – Flickr.com/Jason Jacobs

Eva a jej deti strávili karanténu v strachu z bitky a nadávania.

Aj Eva sa uplynulé týždne zapájala do facebookových debát o tom, ako nefunguje vzdelávanie na diaľku, šila rúška, piekla chlieb, vytriedila staré oblečenie, prelepovala ošumelé štítky na zaváraninách novými, hrala s deťmi spoločenské hry z ich detstva a častejšie ako inokedy volala so svojimi rodičmi, ktorí sú v seniorskom veku.

To je tá časť jej života v karanténe, o ktorej jej známi vedia zo sociálnych sietí alebo z e-mailov. Eva a jej 12-ročná dcéra a 14-ročný syn ju však prežívali aj v strachu, v úzkosti, v presne vypočítaných krokoch a postupoch, aby sa vyhli zlu. Nie, nebáli sa choroby, báli sa muža, ktorý s nimi žije v spoločnej domácnosti a oficiálne figuruje ako jej manžel a ich otec. Uvoľnenie nastalo len pred pár dňami, keď sa vrátil do práce, v ktorej trávi dlhé hodiny.

Žiadosť o rozvod podala Eva koncom februára. „Jazyk som si mala odrezať, a nie mu to oznámiť. Najhoršia vlna jeho agresivity z toho, čo som si to dovolila, totiž prišla v čase, keď sme všetci museli zostať doma,“ rozpráva 45-ročná žena.

Pani perfektná

Ich manželstvo bolo na tom veľmi zle už najmenej dva roky. „Ani predtým to nebolo nič moc, ale ja som sa snažila kvôli deťom. Môj manžel je pomerne známy človek v 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie