Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Otázka znie, či Pellegrini odíde sám alebo ho zo Smeru vykopne Fico

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Fico sa prebudil a vyštartoval po rebeloch. 2. Prokurátori sa po desaťročiach zľakli politizácie. 3. Matovičovo správanie nie je úlet, ale program.

[Tip na knihu od Denníka N: Ľudskosť. Optimistická história človeka.]

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Fico sa prebudil a vyštartoval po rebeloch

Rok po miniatúrnej vzbure, ktorú odštartovala bývalá europoslankyňa Monika Smolková, sa v Smere začalo črtať predsa len o čosi väčšie povstanie. Okrem niekoľkých spojencov z vedenia sa totiž za Petra Pellegriniho, ktorý už pár týždňov dáva najavo ambíciu zabojovať o post predsedu, postavili aj bystrickí krajskí poslanci.

Šestnásť členov klubu Smeru v zastupiteľstve BBSK žiada čo najrýchlejšie zvolať snem a zbaviť sa záťaže minulosti, ktorú „reprezentujú konkrétni jednotlivci“. Naopak, Pellegrini je podľa nich „prirodzeným lídrom sociálnej demokracie“ a ak by si expremiér založil novú stranu, sú odhodlaní pridať sa k nemu.

Radšej už choďte. Predseda Fico, ktorý sa k budúcnosti strany naposledy vyjadril pred tromi týždňami, pričom o samotnom vyzývateľovi prakticky nič nepovedal, vrátil úder v priebehu pár hodín.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie