Denník N

Mobilita autami je už na hodnotách pred pandémiou, ale do práce stále chodíme zriedkavejšie

Dáta od Applu ukazujú, že cestovanie verejnou dopravou naďalej výrazne zaostáva. Návštevnosť potravín je už takmer rovnaká, pomalšie sa zotavujú služby.

Mnohí už sami na sebe a vo svojom okolí postrehli, že život sa vracia do normálu. Na cestách je viac áut a späť sú aj dopravné zápchy. Firmy už pomaly zvolávajú zamestnancov do kancelárií.

Nedávno sa uvoľnila aj štvrtá vlna opatrení, alebo, ak chcete, štvrtá fáza otvárania ekonomiky.

Denník N preto znova nazrel do čísel o mobilite, ktoré špeciálne počas pandémie sprístupňuje Google aj Apple.

Návštevy práce

Žiaľ, údaje Googlu sa sprístupňujú s omeškaním niekoľkých dní, a tak nábeh štvrtej fázy v nich nie je vidieť.

V dátach je aktuálne posledným dňom sobota 16. mája. Návštevy pracovísk v tento deň dosiahli 100 percent návštevnosti počas sobôt v referenčnom období pred krízou.

O návrate do normálu je však výpovednejšia návštevnosť práce počas pracovných dní.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  • 53 nových prípadov. Slovensko zaznamenalo najvyšší denný prírastok nakazených od 22. apríla, Matovič naznačuje možnosť sprísnenia obmedzení.
  • Prípady z celej krajiny. Najviac pozitívne testovaných bolo v okresoch Prešov (12 infikovaných), Čadca (9), Bratislava (9), Košice (5) a Trebišov (3).
  • Nový rekord v USA. Spojené štáty zaznamenali rekordný denný nárast počtu nakazených (60-tisíc), už druhý deň za sebou hlásia vyše 900 obetí.
  • 12 miliónov prípadov. Počet nakazených vo svete už presiahol 12 miliónov, počet obetí pol milióna. Vírusom sa v poslednom období nakazí viac ako milión ľudí týždenne.

Slovensko

Teraz najčítanejšie