Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Čím je menej korony, tým viac trčia Matovičove móresy

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Prípad inteligentnej karantény. 2. Premiér prehral, ale tváril sa víťazne. 3. Kotlebovci sú príživníci na cudzích akciách.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Prípad inteligentnej karantény

Aplikácia na domácu karanténu by už aj tak nemohla odškodniť tisíce ľudí, ktorí boli proti svojej vôli a zrejme nezákonne dva týždne zavretí v štátnej karanténe. Mohla sa však aspoň stať symbolom úspešnej spolupráce politiky a technológov v prospech celej krajiny.

Žiaľ, politici svoju časť práce zbabrali. Ich úlohou bolo najmä oznámiť verejnosti dobrú správu, lenže aj to spravili tak nešikovne, že nakoniec len pokazili dojem z celej akcie, vyvolali zbytočne veľa napätia a v konečnom dôsledku asi aj odstrašili časť technológov od toho, aby s nimi ešte niekedy spolupracovali.

V piatok to rozbehneme. Chvalabohu, smart karanténa od nedele beží aspoň na pol plynu. Takmer tisícpäťsto ľudí, čo prišli zo zahraničia, vďaka nej nemusí teraz trčať v nejakej gabčíkovskej bytovke, ale trávi povinnú izoláciu doma.

Aplikácia však stále nebude celkom hotová, kým si ju nebudú môcť inštalovať majitelia iPhonov, a nikto zatiaľ nevie, kedy to firma Apple umožní.

Lenže v pondelok už uplynulo šesť dní, odkedy si premiér Matovič, minister vnútra Mikulec a podpredsedníčka vlády Remišová urobili na hraniciach tlačovku, kde sa svorne chválili smart karanténou a kričali do sveta, že „malý krok pre ministra vnútra, veľký krok pre Slovenskú republiku“.

A potom malými písmenami na Facebooku Remišovej dopísali, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie