Denník N

Igor Matovič už asi nie je protestný politik

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Blokovanie diaľnic je nebezpečná forma protestu, ale nie je úplne jedno, kto z neho chce spraviť trestný čin.

Hrozba zablokovania diaľnice majiteľmi fitnescentier predsedu vlády popudila natoľko, až sa začal vyhrážať zákonom, podľa ktorého by sa podobné pokusy v budúcnosti považovali za trestný čin. Od niekoho, kto si na protestoch založil svoju politickú kariéru, je to dosť nečakané.

Keď krátko pred februárovými voľbami blokovali cesty autodopravcovia, nebolo počuť, že by s tým mal Igor Matovič nejaký problém. Naopak, padlo mu vhod, že sa ku kritike Smeru pridala od politiky nezávislá časť spoločnosti a bolo ju vidno vo večerných správach. Čím tiež prispela k jeho víťazstvu.

Neprotestoval ani vtedy, keď si vzali cesty za rukojemníkov farmári. Aj vtedy mu ako opozičnému politikovi vyhovovalo, že niekto kritizuje kradnutie v poľnohospodárstve. Matovič sa dokonca s farmármi stretol a mal záujem, aby boli aj na jeho kandidátke, pretože „OĽaNO vždy otváralo kandidátku aktívnym ľuďom, ktorí sa neboja postaviť na stranu pravdy“.

Blokovanie ciest naozaj nie je nič príjemné, ale nie je to nič výnimočné. Samozrejme, že vládnucemu Smeru a ani iným vládam sa nič z toho nepáčilo, ale až večnému demonštrantovi Matovičovi napadlo, že by bolo dobré urobiť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie