Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ja už nemám kam ísť (© Robert Fico) 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Je koniec, Pellegrini tvrdo a nezvratne vyslovil Ficovi nedôveru. 2. O čom premýšľa Robert Fico. 3. Čaputová Lipšica za generálneho prokurátora nechce.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Je koniec, Pellegrini tvrdo a nezvratne vyslovil Ficovi nedôveru

Spolupráca Roberta Fica a Petra Pellegriniho sa skončila. Po dnešku je definitívne, že ďalej spolu nemôžu existovať ako jeden tím.

V zásade zostali dve možnosti, pričom reálnejšia je tá druhá – buď Pellegrini získa Smer v straníckom súboji pre seba, alebo z neho odíde a založí si vlastnú stranu.

Ako prvý predpoludním vystúpil Fico, ale naozajstnou správou bolo až spoločné vyhlásenie jeho troch podpredsedov a jednej členky predsedníctva (Pellegrini, Raši, Žiga a Saková). V prítomnosti ostatných ho predniesol Pellegrini a pointa bola jednoduchá: Fico by mal ísť do dôchodku, lebo má „poslednú šancu nedopadnúť ako Mečiar a Dzurinda“, ktorých strany padli spolu s nimi.

Inokedy opatrný Pellegrini bol tentoraz neobyčajne ostrý, hoci stručný. Viackrát odkazoval na Ficovu tlačovku, na ktorej predseda v hádankách hovoril o svojej predstave o budúcnosti. Pellegrini mu uštipačne odkázal, že všetky jeho ciele – posilnenie Smeru, jeho koaličného potenciálu i príchod novej generácie politikov – sa podarí splniť, len ak odíde. Pretože „na to dozrel čas“. Zazneli aj výhrady k paktovaniu s fašistami či nefunkčnosti straníckych orgánov.

Prečo sa už musel Pellegrini rozhodnúť

Práve tam sa skrýva dôvod, prečo Pellegrini musí konať, ak nechce, aby sa jeho súčasná popularita vytratila tak, ako sa to kedysi stalo Andrejovi Kiskovi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie