Denník N

Dobrý trh sa z ulíc presunul na web. Zážitku z mesta sa však nevzdáva

Foto - Dobrý trh
Foto – Dobrý trh

Pomôcť predajcom aj trhu – špeciálne namiešané balíčky možno kúpiť online a vyzdvihnúť si ich spoločne v meste.

Keď pred desiatimi rokmi začínali, heslom organizátoriek Dobrého trhu v Bratislave bolo Vrátiť trhy do ulíc. Ako dnes hovorí jedna so spoluzakladateliek podujatia Barbara Zavarská, vtedy nemohli tušiť, aký nový význam tento apel môže získať.

Obmedzenia zapríčinené pandémiou nového koronavírusu sa týkajú predovšetkým väčších podujatí, a teda aj Dobrého trhu. Jeho ďalšie, jarné vydanie bolo pôvodne naplánované na apríl. Zmrazenie hromadných podujatí však rozbehnuté plánovanie akcie zastavilo. Úplne odradiť sa však organizátorky z občianskeho združenia Punkt nenechali.

6. júna preto prebehne akcia Dobrý deň na Jakubáku. Hoci stánky predajcov sa rozkladať nebudú, návštevníci aj tak na mieste nájdu ich produkty. A keďže jedným z dôvodov vzniku trhu bolo oživovanie mestských lokalít a predovšetkým lákanie ľudí do nich, aj tento aspekt ostane zachovaný. Hoci nepôjde o masovku, ľudia môžu stráviť deň na Jakubovom námestí a v jeho okolí. Organizátorky si vymysleli špeciálny plán, aby ich tam prilákali.

Foto – Dobrý trh

Mačky vo vreci

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra, Nezaradené

Teraz najčítanejšie