Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič stojí pred mimoriadnou výzvou, Slovensko dostane od EÚ miliardy eur navyše

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič dostal nevídanú príležitosť na modernizáciu krajiny. 2. Boris Kollár si označkoval RTVS. 3. Koalícia sa chystá prevalcovať prezidentku.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean – RSS

1. Matovič dostal nevídanú príležitosť na modernizáciu krajiny

Igor Matovič často opakuje, že ľudia ho zvolili preto, aby bojoval proti korupcii, ale niekde medzitým sa stala chyba a on musí bojovať proti korone.

Stredu 27. mája 2020 je dobré si pamätať, pretože Európska komisia navrhla záchranný balík pre krajiny postihnuté koronakrízou vo výške 750 miliárd eur. Je to taká enormná pomoc nad rámec „bežného“ EÚ rozpočtu, že správa sa okamžite stala hlavnou udalosťou vo všetkých svetových médiách.

Slovensko dostane k dispozícii niekoľko miliárd navyše k eurofondom, ktoré pravidelne čerpá, bude ich potrebné  minúť v najbližších rokoch počas súčasnej vlády.

Premiér Matovič stojí pred novou výzvou, ktorá presahuje doterajší boj s vírusom – ako pomôcť tomu, aby sa peniaze na Slovensko vôbec dostali a keď sa už dostanú, čo s nimi, aby sa len bezhlavo nepomíňali na nezmyselné projekty pod rúškom modernizácie krajiny.

Historický míľnik. Prezidentka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Voľba generálneho prokurátora

Komentáre

Teraz najčítanejšie