Denník N

Prečo mohol Kočner o dieťati z Čistého dňa písať, že je sviňa 

Marian Kočner a Peter Tóth v Crowne Plaza s manželkou šéfa Čistého dňa. Foto - Vladimír Pčolinský
Marian Kočner a Peter Tóth v Crowne Plaza s manželkou šéfa Čistého dňa. Foto – Vladimír Pčolinský

Vyšetrovanie Čistého dňa bolo všetko, len nie nezávislé. Už to pripomína organizovaný zločin.

Posledné dve správy o kauze Čistý deň hovoria o tom, že generálna prokuratúra dala pokyn na tri nové trestné stíhania a že Kočner priamo ovplyvňoval vyšetrovanie, pričom chodil ku komisárke pre deti Tomanovej na kávičku. Tieto dve veci tvoria celistvý jav.

Z Kočnerovej knižnice na stránke Aktualít vyplával obraz toho, ako NAKA vyšetrovala kauzu Čistý deň. Vyšetrovanie „viedol“ Kočner, ktorý pripravil aj otázky pre výsluch maloletej obete a dostával informácie od psychologičky. Súčasne dirigoval Tománkovcov.

Policajtom, čo sa prepožičal na túto spoluprácu, sa už na pokyn generálnej prokuratúry zaoberá inšpekcia. Ide o zneužívanie právomoci verejného činiteľa a marenie spravodlivosti. Rovnaké činy by sa mali týkať aj Tománkovcov a psychologičky Jany Štefánikovej. Práve tej Kočner odpísal „Sviňa malá“, čím myslel maloletú obeť. Kočner dostal od Tománkovej osobné údaje hospitalizovanej zverenkyne, dokonca aj s menom lekára.

Dlhá cesta k spravodlivosti

Od vypuknutia kauzy prešlo neuveriteľného tri a pol roka a uvedené skutočnosti spadajú už do obdobia po publikovaní škandálu na blogu vtedajšej poslankyne Natálie Blahovej. Presne v tomto období bolo treba presviedčať verejnosť, aby si očistila okuliare a nezapodievala sa blbosťami typu Blahová politikárči, ale aby skúsila vnímať publikované fakty v súvislostiach.

Od prvej chvíle bolo jasné, že v tej chvíli zatiaľ len podozrenia sú dobre kryté z najvyšších úrovní štátnej správy a že bezradní aktéri nemali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauza Čistý deň

Komentáre

Teraz najčítanejšie