Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Jankovská musí mať z rozhodnutia generálnej prokuratúry radosť

1. Podmienka pre Jankovskú. 2. Je načase zrušiť núdzový stav. 3. Krajčí riadi ministerstvo ako kolotoče.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Podmienka pre Jankovskú

Monika Jankovská, ktorá patrí medzi obvinených Kočnerových sudcov v kauze Búrka, napokon môže vyviaznuť s trestom nižším ako policajt, ktorý si vypýta úplatok za neuloženie pokuty vodičovi.

Vyplýva to z rozhodnutia trestnej námestníčky generálnej prokuratúry Viery Kováčikovej, podľa ktorej bývalá štátna tajomníčka Smeru nemusela spáchať trestný čin, ktorý súvisel s jej výkonom funkcie verejného činiteľa a rovnako mohlo ísť z jej strany o nepriamu korupciu.

Obe skutočnosti by skresali možnú výšku trestu, ktorý by jej súd mohol uložiť, na dva až päť rokov. A Jankovská by si ako doteraz netrestaná mohla vysúdiť len podmienku.

Ako je to možné. Jankovská je obvinená v kauze zmenky, v ktorej údajne tlačila na sudkyňu Maruniakovú, aby rozhodla v prospech Kočnera – bol to jeho jediný úspech na súde so zmenkami, Maruniaková rozhodla, že Kočner má dostať osem miliónov eur.

Prípad je detailne zmapovaný vďaka Threeme, cez ktorú si Kočner s Jankovskou intenzívne písali a ktorú už Špecializovaný súd v Pezinku uznal za dôkaz. Preto ani generálna prokuratúra, menovite námestníčka Kováčiková nepochybuje o obvinení a dôkazoch proti Jankovskej, dokonca píše, že „išlo o jej spôsob života“.

Jankovská je obvinená, že prijala úplatok ako verejný činiteľ, ale Kováčiková pochybuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Kauzy Búrka a Víchrica

Koronavírus

  Marek Krajčí

  Monika Jankovská

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie