Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Jankovská musí mať z rozhodnutia generálnej prokuratúry radosť

1. Podmienka pre Jankovskú. 2. Je načase zrušiť núdzový stav. 3. Krajčí riadi ministerstvo ako kolotoče.

Neodkladajte svoje sny a začnite podnikať. Tatra banka vám dá podnikateľský účet na rok bez poplatku


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Podmienka pre Jankovskú

Monika Jankovská, ktorá patrí medzi obvinených Kočnerových sudcov v kauze Búrka, napokon môže vyviaznuť s trestom nižším ako policajt, ktorý si vypýta úplatok za neuloženie pokuty vodičovi.

Vyplýva to z rozhodnutia trestnej námestníčky generálnej prokuratúry Viery Kováčikovej, podľa ktorej bývalá štátna tajomníčka Smeru nemusela spáchať trestný čin, ktorý súvisel s jej výkonom funkcie verejného činiteľa a rovnako mohlo ísť z jej strany o nepriamu korupciu.

Obe skutočnosti by skresali možnú výšku trestu, ktorý by jej súd mohol uložiť, na dva až päť rokov. A Jankovská by si ako doteraz netrestaná mohla vysúdiť len podmienku.

Ako je to možné. Jankovská je obvinená v kauze zmenky, v ktorej údajne tlačila na sudkyňu Maruniakovú, aby rozhodla v prospech Kočnera – bol to jeho jediný úspech na súde so zmenkami, Maruniaková rozhodla, že Kočner má dostať osem miliónov eur.

Prípad je detailne zmapovaný vďaka Threeme, cez ktorú si Kočner s Jankovskou intenzívne písali a ktorú už Špecializovaný súd v Pezinku uznal za dôkaz. Preto ani generálna prokuratúra, menovite námestníčka Kováčiková nepochybuje o obvinení a dôkazoch proti Jankovskej, dokonca píše, že „išlo o jej spôsob života“.

Jankovská je obvinená, že prijala úplatok ako verejný činiteľ, ale Kováčiková pochybuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Kauzy Búrka a Víchrica

Koronavírus

  Marek Krajčí

  Monika Jankovská

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie