Denník N

Bolelo to ako rozžeravený kutáč. Tyson odhryzol Holyfieldovi z ucha, teraz sa možno opäť stretnú

Mike Tyson hryzie Evandera Holyfielda. Foto – TASR/AP
Mike Tyson hryzie Evandera Holyfielda. Foto – TASR/AP

Odhryznutý kus Holyfieldovho ucha sa stratil v sanitke.

Mike, prečo si to urobil? „Bol som frustrovaný.“ „Hneval som sa, že ma udiera hlavou.“ „Zareagoval som tak, ako by to urobilo veľa športovcov.“ „Chcel som ho jednoducho zabiť.“ „Štvalo ma, aký bol skvelý boxer.“

Denník Guardian zhrnul rozmanité odpovede Mika Tysona na otázku, prečo odhryzol Evanderovi Holyfieldovi kus ucha. Tyson teraz vo veku 53 rokov začal znovu trénovať a ohlásil návrat do ringu. „Nie je to vtip,“ povedal pre ESPN jeho tréner Rafael Cordeiro.

Boxer neskôr na Instagrame vysvetlil, že by malo ísť o niekoľko charitatívnych exhibícií na tri či štyri kolá. „Aby sme vyzbierali nejaké peniaze na pomoc ľuďom bez domova a drogovo závislým hajzlom ako ja,“ povedal.

Tysonovým súperom by mohol byť práve 57-ročný Evander Holyfield, ktorý taktiež trénuje a rád by boxoval pre dobrú vec. „Šiel by som do toho! Áno, chcem bojovať s Mikom Tysonom. Rozhodne ho zvládnem poraziť. Ale Mike by musel súhlasiť,“ povedal Holyfield pre The Sun.

Holyfield a Tyson majú mnoho spoločného. Spoznali sa už v roku 1984 v predolympijskom kempe, dvakrát proti sebe stáli v ringu a v určitom bode života obaja zbankrotovali. Ľudia si ich však spájajú najmä s neslávnym incidentom z roku 1997.

Čo sa to stalo? Postrelil ma snajper?

Tyson mal vtedy už za sebou tri roky väzenia, ale to najhoršie v jeho živote ešte len malo prísť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie