Denník N

Bublina o koronavíruse – s deťmi

Detský časopis Bublina nedávno vydal dvanáste číslo a počas karantény pripravil aj samostatný projekt o koronavíruse. Ilustrovaná 16-stranová brožúrka vychádza na deň detí, v pondelok 1. júna, ako špeciálna príloha Denníka N.

„Začala som si troška zisťovať informácie o vírusoch a celkovo o tejto situácii a zistila som, že kopec vecí neviem – čo potom deti? Rýchlo z toho vznikol projektík inšpirovaný zahraničím, kde vznikli nejaké knižky pre deti alebo materiály. A teda materiál o koronavíruse vysvetlenom deťom,“ vysvetľuje ilustrátorka a šéfka vydavateľstva Bublina print Vanda Gábrišová. „Spolupracovali sme na tom s editorkou Tatianou Ušalovou a so študentkami Simonou Dulajovou a Kristínou Kocákovou, ktoré robia podcast Dve baby aj o vede.“

Brožúrka vysvetľuje situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet. Na šestnástich stranách sa prostredníctvom textov a ilustrácií rozoberá vznik a pôvod vírusov, ako aj to, aké hygienické pravidlá treba dodržiavať. Text sa opiera o najnovšie vedecké poznatky, ktoré sú pretavené do reči pochopiteľnej pre detského čitateľa. Vyzdvihuje dôležitosť dôvery vo vedeckú obec ako protikladu k nebezpečnému konšpirovaniu.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Koronavírus

    Kultúra

    Teraz najčítanejšie