Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Dobroslav Trnka dúfa, že Slovensko úplne ohlúplo

Dobroslav Trnka prichádza na disciplinárnu komisiu Generálnej prokuratúry SR 2. júna 2020 v Bratislave. Foto TASR - Jakub Kotian
Dobroslav Trnka prichádza na disciplinárnu komisiu Generálnej prokuratúry SR 2. júna 2020 v Bratislave. Foto TASR – Jakub Kotian

1. Trnka sa bráni tak nepresvedčivo, ako keby nikdy nebol generálny prokurátor. 2. Beňová analyzuje Fica, výsledkom je obraz chorého a slabého muža. 3. Pandémia korony sa nám vo svojej najhoršej podobe vyhla, ale pandémia domáceho násilia nie.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Trnka sa bráni tak nepresvedčivo, ako keby nikdy nebol generálny prokurátor

Dobroslav Trnka v utorok prišiel na svoje disciplinárne pojednávanie s novým účesom a starými výhovorkami. Takými, aké používajú ľudia, čo majú problém so zákonom a nemajú sa ako brániť. Do odovzdania Newsfiltra nebol ani po dlhých hodinách zasadania komisie známy výsledok, ale aj bez neho zaznelo veľa poučného.

Kolegom sa Trnka zodpovedá za ponižujúcu nahrávku, na ktorej ho Marian Kočner častuje vulgarizmami spochybňujúcimi jeho inteligenciu. Vtedy generálnemu prokurátorovi Trnkovi vyčítal, že nahrávkou spisu Gorila vydieral Jaroslava Haščáka z Penty.

Druhým dôvodom disciplinárneho stíhania sú Trnkove lži o okolnostiach, za ktorých v roku 2004 prikázal prepustiť z väzby Jozefa Majského. Vyhováral sa vtedy na stanovisko podriadeného prokurátora, ktorý ho vraj informoval o pominutí dôvodov na väzbu.

Je nepochopiteľné, že po všetkom, čo vieme, je Trnka stále prokurátorom a že ho pred kolegov nepredviedla eskorta. Odhliadnuc od toho prekvapí už len nepresvedčivá podoba pokusu o obranu.

Namiesto Trnku predniesla jeho obhajobu vo verejnej časti zasadnutia jeho advokátka. Aj keď občan akceptuje, že na obhajobu možno povedať takmer čokoľvek, pri bývalom generálnom prokurátorovi by sa predsa len očakávalo niečo, čo už na prvý pohľad nevyzerá ako číra beznádej.

Päť slabín Trnkovej obhajoby:

  • „Odmietame

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcasty Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie