Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Nie všetky juhoamerické štáty počas pandémie zlyhali. Jeden úspešný pripomína Slovensko

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP
Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

Ohnisko pandémie koronavírusu je už istú dobu v Latinskej Amerike. Najhoršia situácia je v Brazílii, Peru a Čile a tieto štáty zatienili krajiny, ktoré sú úspešnejšie.

Ako sú na tom: Jedným z nich je Uruguaj, ktorý pôsobivé štatistiky. Zaznamenali len 832 prípadov a 23 obetí. Väčšina pacientov, ktorí mali ochorenie COVID-19, sa už vyliečila a krajina sa postupne vracia k normálnemu životu.

To sa o väčšine štátov z regiónu povedať nedá.

Uruguajský príbeh v niečom pripomína ten slovenský. Prvé prípady sa v krajine potvrdili 13. marca a štát rýchlo reagoval. Vyhlásil núdzový stav, zavrel hranice a zrušil vyučovanie.

Ľuďom odporučili, aby ostali doma a tí poslúchli. Podľa štatistík sa týždeň po prvých prípadoch pohyb ľudí v uliciach znížil o 80 %.

Úspech s novou vládou: Úrady urobili aj ďalšie veci, ktoré spájajú tých úspešných – zamerali sa na vyhľadávanie kontaktov, testovanie a zlepšenie kapacity zdravotníctva.

K tomu pridali komisiu odborníkov na zdravotníctvo a epidémie, ktorí radili vláde, a zaujímavú kampaň, v ktorej nosenie rúšok propagovali prostredníctvom športu.

Podobnosť so Slovenskom je ešte jedna – v 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Koronavírus

    Protesty v USA

    Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

    Svet

    Teraz najčítanejšie