Denník N

Čaputová odkazuje Matovičovi, že ani on nemôže všetko

Zuzana Čaputová. Foto - tasr
Zuzana Čaputová. Foto – tasr

Prezidentka je rozhodujúcou postavou v snahe dostať Slovensko späť do formy.

Víťazstvo Zuzany Čaputovej v prezidentských voľbách bolo jedným z rozhodujúcich momentov na ceste k porážke éry Roberta Fica. Jej úspech bol signálom, že jeho moc sa rozpadáva.

Dnes je zrejmé, že prezidentka Čaputová je rozhodujúcou postavou aj v snahe dostať Slovensko späť do formy. Skončiť tie roky, keď vládla mafia, keď dôležitejšie ako všetko ostatné bolo, kto sú naši ľudia.

Jej prvá správa o stave republiky je hodnotením prezidentky, ktorá hľadá svoju pozíciu v novej situácii. Fico zachraňuje svoj Smer a hľadá podnájom, ktorý by bol aspoň trochu primeraný jeho kariére a legálnym príjmom. Peter Pellegrini sa zasa pokúša presvedčiť, že posledných 15 rokov neasistoval pri všetkých Ficových hrách. Obaja sú však mimo a prezidentka hovorí k novej garnitúre.

Z jej prejavu znovu vyčnieva pokojná sila, ktorá ju priviedla aj do paláca. Ani teraz nejde do otvorených konfliktov, i keď premiér Igor Matovič ich vyrába na Facebooku denne. Je opatrná a veľmi precízne hľadá dôvody, za čo môže novú vládu pochváliť.

Čo je však dôležité: z jej správy o stave republiky je jasné, že nebude na okrasu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie