Denník N

Zaparkujte, všetci si nalaďte rovnaké rádio a môžete trúbiť. Kontrafakt mal koncert pre 800 áut (+ video)

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Vyzerá to ako príchod na klasický festival. Za vstupnou bránou do areálu nás rozdeľujú do niekoľkých radov, v ktorých sa pomaly posúvame dopredu. Sú tu autá s ŠPZ-kami z celého Slovenska aj z Česka, poväčšinou zaplnené. Keď nám elektronickou čítačkou skontrolujú lístok, dostávame kartičku s logom kapely a textom „pre mojich bratov autičkárov“ a usmerňujú nás na parkovacie miesto. A tu sa to začína meniť. Ľudia buď vystupujú a postávajú okolo vozidiel, alebo zostávajú vnútri a ladia rádiá, z ktorých sa po chvíli ozýva identický zvuk.

Sme na parkovisku Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Je piatok večer a o chvíľu sa začína autokoncert Kontrafaktu. Sú veci, ktoré si viete vopred predstaviť, a keďže tento typ akcií sa už počas koronakrízy rozbehol vo svete, toto bola len ďalšia z nich. Ale zároveň prvá na Slovensku. A tak zvíťazila zvedavosť. Rozhodli sme sa ísť pozrieť s fotografom aj videoreportérkou.

Mal to byť autokoncert Kontrafaktu, mnohí v autách nevydržali
(Autorka: Martina Koník)

Ten mail prišiel 20. mája. V deň, keď sa v rámci ďalšej fázy uvoľňovania opatrení povolili hromadné verejné akcie do 100 ľudí.

„Tak toto sme tu ešte nemali! Kontrafakt opäť posúva hranice… Príďte si užiť autokoncert Kontrafaktu z pohodlia vášho auta!“ písalo sa v tlačovej správe. „Kapacita areálu bude obmedzená na 800 áut. Lístky sa však predávajú na jedno auto, a tak si v cene vstupenky môžu vychutnať koncert až piati ľudia.“

Lístky za 29,90 eura sa pomerne rýchlo vypredali, ale jeden sa ušiel aj nám. A tak 5. júna, v deň otvorenia hraníc so susednými krajinami, čakáme v areáli Slovakia Ringu. Nie na pretekárskej ploche, ale na parkovisku, v plus-mínus dvojmetrových rozstupoch – medzi autami. Biela redakčná Kia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Kultúra

Teraz najčítanejšie