Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vážení občania, už sa nemusíte báť karantény, akurát vám to zabudli oznámiť

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Povinná karanténa sa skončila. 2. Pellegrini nemusí bojovať s Ficom, keď má Matoviča. 3. Kotleba stavil na náhodu.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Povinná karanténa sa skončila

Ešte predminulý týždeň nechýbalo veľa, aby premiér označoval reči o zrušení núdzového stavu za vlastizradu. Ľudia, čo sa na hraniciach dožadovali domácej karantény namiesto núteného pobytu niekde v Gabčíkove, boli preňho takmer protištátne živly. Medián sa už blížil k nule, aktívne prípady sa počítali už len v desiatkach, no Igor Matovič mal plné ústa druhej vlny nákazy, ktorá môže prísť spoza hraníc.

Zrazu je všetko inak. Hranica je taká deravá, že keby chcel niekto prísť hoci aj z JIS-ky v newyorskej nemocnici, stačí, že si dobre zmanažuje prechody hraníc a pri vstupe na Slovensko si ho nevšimne ani strážna búdka.

Najkratšia aplikácia v histórii. Priepustnosť hraníc tentokrát neoznamovala žiadna premiérova tlačovka, ale hlásenia anonymných ľudí na internete. Reprezentatívny je prípad Kristiána, ktorý sa dostal z Dánska cez Nemecko na Slovensko bez povšimnutia úradov, hoci formálne sa Slovensko otvorilo len Rakúsku, Maďarsku a Česku.

Kristián dokonca ani nevedel, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie