Denník N

Newsfilter: Slovensko zažilo prvý útok na žiakov a učiteľov

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Nechajme útok vo Vrútkach najprv na policajtov. 2. Pellegriniho neudržali sľuby ani vyhrážky. 3. Rozpad Spolu len zväčšuje problém programových strán. 

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1 . Vrútky majú smutné prvenstvo

V stredu večer sme na našej stránke uverejnili správu, že Slovensko je 25. najbezpečnejšou krajinou sveta. Síce sme o pár miest klesli, ale stále ide o fajn výsledok.

O dvanásť hodín neskôr sa objavila správa, akú síce počujeme bežne, no doteraz sa týkala len iných krajín: mladík ozbrojený nožom zabil zástupcu riaditeľky spojenej školy vo Vrútkach, zranil troch ďalších ľudí a sám zomrel po policajnej streľbe, pri ktorej boli zranení dvaja policajti.

Táto tragédia naším postavením v budúcoročnom rebríčku určite nepohne, ale minimálne zmení naše povedomie o tom, čo je u nás možné a čo už nie.

Lepšie je mlčať 

Zatiaľ však bude lepšie, aby každý, kto sa k téme vyjadruje, pristupoval k veci skôr opatrne než s jasnými súdmi. Žiaľ, druhému najvyššie postavenému ústavnému činiteľovi Borisovi Kollárovi to nik nepošepol.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie