Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Pellegrinimu zostáva vysvetliť, prečo vlastne odchádza

1. Pellegrini zatiaľ nepomenoval, v čom sa líši od Smeru. 2. Jeho odchod zatiaľ vyzerá skôr ako Slotov než Ficov. 3. Pocit svetovosti, ktorý sme nechceli.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSS

1. Pellegrini zatiaľ nepomenoval, v čom sa líši od Smeru 

Tento týždeň sa Peter Pellegrini konečne rozhodol. Tak ako viackrát v minulosti ani teraz neskúsi bojovať s Robertom Ficom o post predsedu Smeru, ale radšej odíde a k 160 registrovaným stranám pridá nový subjekt staršieho sociálnodemokratického strihu.

Stalo sa tak po tom, ako mu od Fica chodili ponuky, aby sa stal smeráckym kandidátom na prezidenta, respektíve že mu bude dovolené stať sa predsedom s podmienkou, že si veľkú časť moci aj tak nechá Fico.

Pellegrinimu, ktorý vysoké štátne funkcie získal vždy bez boja a ako náhradník, to, samozrejme, nestačilo. Skrátka, predstava, že má Fica dohliadajúceho na kádrovú politiku či financie neustále za chrbtom, je dostatočne odpudzujúca. No expremiér má aj inú motiváciu: svoju osobnú popularitu či prieskum, ktorý jeho neexistujúcej strane už pred dvomi týždňami prisúdil 21 percent.

Hlavne opatrne. Keď Peter Pellegrini v stredu doobeda oznamoval odchod zo Smeru, netrieskal dverami.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie