Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Medzi úprimnosťou Matoviča a Čaputovej je priepastný rozdiel

1. Ťažká debata, z ktorej vyšiel najhlúpejšie premiér. 2. Čo vie Monika Jankovská? 3. Čaputovej kritici do roka stíchli.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský


1. Ťažká debata, z ktorej vyšiel najhlúpejšie premiér

Už od nedele sa hlavná debata o útoku vo Vrútkach týkala policajného zásahu proti útočníkovi. Umožnilo to zverejnené video záverečných sekúnd drámy, ktorá sa skončila zabitým útočníkom a dvoma zranenými policajtmi.

Tragické sekundy. Z videa nie je jasné, čo bezprostredne predchádzalo tragickej scéne, zrazu sa však objavia v zábere dvaja policajti a útočník Ivan Č. s nožom. Útočník sa snaží zasiahnuť policajtov svojou zbraňou. V poslednej chvíli, keď je už v tesnej blízkosti jedného z policajtov, takže by mu mohol ublížiť, ho zasiahne výstrel a útočník padá k zemi, o chvíľu nato zomrie.

K zemi sa však vzápätí zrúti aj jeden z policajtov, pretože ho zasiahla do nohy guľka, zrejme z kolegovej pištole. Kolega má tiež strelné zranenie, ale menej vážne, takže dokáže odkrívať po vysielačku, a potom sa video skončí.

Toto nie je film. Na debate o tomto videu je sporných niekoľko vecí súčasne, to hlavné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcasty Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie