Denník N

Newsfilter: Medzi úprimnosťou Matoviča a Čaputovej je priepastný rozdiel

1. Ťažká debata, z ktorej vyšiel najhlúpejšie premiér. 2. Čo vie Monika Jankovská? 3. Čaputovej kritici do roka stíchli.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský


1. Ťažká debata, z ktorej vyšiel najhlúpejšie premiér

Už od nedele sa hlavná debata o útoku vo Vrútkach týkala policajného zásahu proti útočníkovi. Umožnilo to zverejnené video záverečných sekúnd drámy, ktorá sa skončila zabitým útočníkom a dvoma zranenými policajtmi.

Tragické sekundy. Z videa nie je jasné, čo bezprostredne predchádzalo tragickej scéne, zrazu sa však objavia v zábere dvaja policajti a útočník Ivan Č. s nožom. Útočník sa snaží zasiahnuť policajtov svojou zbraňou. V poslednej chvíli, keď je už v tesnej blízkosti jedného z policajtov, takže by mu mohol ublížiť, ho zasiahne výstrel a útočník padá k zemi, o chvíľu nato zomrie.

K zemi sa však vzápätí zrúti aj jeden z policajtov, pretože ho zasiahla do nohy guľka, zrejme z kolegovej pištole. Kolega má tiež strelné zranenie, ale menej vážne, takže dokáže odkrívať po vysielačku, a potom sa video skončí.

Toto nie je film. Na debate o tomto videu je sporných niekoľko vecí súčasne, to hlavné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie