Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Medzi úprimnosťou Matoviča a Čaputovej je priepastný rozdiel

1. Ťažká debata, z ktorej vyšiel najhlúpejšie premiér. 2. Čo vie Monika Jankovská? 3. Čaputovej kritici do roka stíchli.

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský


1. Ťažká debata, z ktorej vyšiel najhlúpejšie premiér

Už od nedele sa hlavná debata o útoku vo Vrútkach týkala policajného zásahu proti útočníkovi. Umožnilo to zverejnené video záverečných sekúnd drámy, ktorá sa skončila zabitým útočníkom a dvoma zranenými policajtmi.

Tragické sekundy. Z videa nie je jasné, čo bezprostredne predchádzalo tragickej scéne, zrazu sa však objavia v zábere dvaja policajti a útočník Ivan Č. s nožom. Útočník sa snaží zasiahnuť policajtov svojou zbraňou. V poslednej chvíli, keď je už v tesnej blízkosti jedného z policajtov, takže by mu mohol ublížiť, ho zasiahne výstrel a útočník padá k zemi, o chvíľu nato zomrie.

K zemi sa však vzápätí zrúti aj jeden z policajtov, pretože ho zasiahla do nohy guľka, zrejme z kolegovej pištole. Kolega má tiež strelné zranenie, ale menej vážne, takže dokáže odkrívať po vysielačku, a potom sa video skončí.

Toto nie je film. Na debate o tomto videu je sporných niekoľko vecí súčasne, to hlavné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie