Mal to byť veľký duel žiaka Artetu s učiteľom Guardiolom. Potom však prišiel pán „po mne potopa“

David Luiz opúšťa trávnik po červenej karte. Foto - TASR/AP
David Luiz opúšťa trávnik po červenej karte. Foto – TASR/AP

V pozápasovom hodnotení hráčov od ESPN dostal David Luiz jeden bod z desiatich.

Pep Guardiola si zavolal do svojej kancelárie Mikela Artetu a povedal mu: „Tento zápas máš na starosti ty. Je to na tebe, urob to najlepšie, ako vieš.”

Bol december 2016 a Manchester City sa pripravoval na súboj s Arsenalom. Arteta bol súčasťou Guardiolovho trénerského tímu len šesť mesiacov.

Citizens zvíťazili 2:1 a Artetov kredit výrazne stúpol. V nasledujúcich mesiacoch sa z neho stal najdôležitejší Guardiolov pomocník.

Teraz sa situácia otočila a obaja sa stretli ako hlavní tréneri. Guardiola v City a Arteta v Arsenale. Učiteľ však študentovi nedal žiadnu šancu a jeho tím v prvom pokoronovom zápase zvíťazil 3:0.

Veľká chyba, červená karta a faul na penaltu

Obaja tréneri prekvapili svojou základnou jedenástkou – Guardiola nechal na lavičke najlepšieho strelca Sergia Agüera a Arteta postavil viacerých mladíkov vrátane 21-ročných Eddieho Nketiaha a Mattéa Guendouziho.

Arsenal z herného hľadiska nezačal zle, no už po dvadsiatich minútach sa mu zranili dvaja hráči – Granit Xhaka a Pablo Mari. V druhom polčase mal problémy s kolenom Shkodran Mustafi a na nosidlách odniesli domáceho hráča Erica Garciu.

Namiesto Mariho prišiel skúsený David Luiz (33), ktorému zápas vôbec nevyšiel. Stal sa prvým striedajúcim hráčom Premier League od roku 2011, ktorý