Denník N

Abramovič zamestnáva najmocnejšiu ženu futbalu. Ruska odpíše o polnoci, šikovným trikom zarobí deväť miliónov

Zľava: David Luiz, Marina Granovská a Timo Werner. Foto - TASR/AP, Wikimedia, koláž - N
Zľava: David Luiz, Marina Granovská a Timo Werner. Foto – TASR/AP, Wikimedia, koláž – N

Davida Luiza predala do PSG a späť ho kúpila lacnejšie. Pred odchodom do Arsenalu mu predĺžila zmluvu, aby nemohol odísť zadarmo.

[Pre sériu článkov Slafkovského začiatky v NHL vycestoval reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac do Kanady. Na tomto odkaze nájdete všetky články série a aktivujete odoberanie témy, e-mailom vás upozorníme zakaždým, keď vyjde nový článok priamo zo zámoria.]

Bola polovica mája a jeden z najlepších útočníkov nemeckej bundesligy mal čoskoro prestúpiť do Liverpoolu. Vo štvrtok však Tima Wernera na svojom Instagrame ako novú posilu predstavila Chelsea.

Ešte pred zastavením Premier League pre šírenie pandémie COVID-19 oznámila príchod opory Ajaxu Amsterdam Hakima Ziyecha.

Chelsea na Wernera a Ziyecha neminula veľa, dokopy by mali stáť menej ako 93 miliónov eur.

Klub týmito obchodmi dáva jasne najavo, že pod vedením manažéra Franka Lamparda sa bude snažiť v najbližších sezónach opäť získavať veľké trofeje.

Na prvenstvo v anglickej Premier League Chelsea čaká od roku 2017, do semifinále Ligy majstrov sa dostala naposledy ešte v roku 2014. Hoci sa nedá vyslovene hovoriť o výsledkovej kríze, tím nebol ani na svojom vrchole.

Spôsobili to časté zmeny manažérov, odchod hviezdneho Edena Hazarda do Realu Madrid či zákaz prestupov od FIFA pre uzatváranie dohôd s hráčmi pod povoleným vekovým limitom. Chelsea pre zákaz nemohla počas minuloročnej letnej prestávky priviesť žiadnu novú posilu.

Teraz sa však situácia mení. „Vyzerá to tak, že klub rastie. Ľudia, ktorí riešia prestupy, si rozumejú s Lampardom. A navyše, Roman Abramovič je ochotný uvoľniť finančné prostriedky, aby získali vytypované posily,“ napísal Jacob Steinberg z Guardianu.

Neznáma riaditeľka

Hoci pri Wernerovom prestupe pomohol aj športový riaditeľ a bývalý brankár Petr Čech,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie