Denník N

Koronavírus má aj Djoković. Organizoval turnaj bez opatrení, po ktorom pribúdajú pozitívni

Djokovič s hráčmi a dobrovoľníkmi po turnaji v Belehrade. Foto - tasr/ap
Djokovič s hráčmi a dobrovoľníkmi po turnaji v Belehrade. Foto – tasr/ap

Aktualizované v utorok 23. júna po tom, ako sa ukázalo, že Novak Djoković má pozitívny test na koronavírus.

Exhibičný turnaj Novaka Djokovića vyzeral, akoby si ani nevšimol pandémiu koronavírusu. Zápasy sledovali tisíce fanúšikov bez ochrany tváre a hráči si podávali ruky a objímali sa. Vo voľnom čase spolu hrali futbal či basketbal a chodili na párty do nočných klubov.

Djoković kritiku odmietal a pre Eurosport povedal, že jeho Adria Tour dodržiava všetky nariadenia. V utorok poobede však uviedol, že mal pozitívny test na koronavírus. Nakazila sa aj jeho manželka Jelena a najmenej traja ďalší tenisti.

Ako prvý ochorenie priznal v nedeľu večer Grigor Dimitrov, ktorý ešte v sobotu poobede nastúpil proti Bornovi Ćorićovi. Príznaky cítil už počas zápasu, počas ktorého pôsobil unaveným dojmom. Na jeho konci si s rozhodcom a s Ćorićom z preventívnych dôvodov nepodal ruku.

V pondelok ráno prišla správa, že ochorením COVID-19 sa nakazil aj Ćorić, večer to potvrdil aj Viktor Troicki. Infikovaná je aj jeho tehotná manželka.

Podľa miestnych médií je nakazený aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  • 53 nových prípadov. Slovensko zaznamenalo najvyšší denný prírastok nakazených od 22. apríla, Matovič naznačuje možnosť sprísnenia obmedzení.
  • Prípady z celej krajiny. Najviac pozitívne testovaných bolo v okresoch Prešov (12 infikovaných), Čadca (9), Bratislava (9), Košice (5) a Trebišov (3).
  • Nový rekord v USA. Spojené štáty zaznamenali rekordný denný nárast počtu nakazených (60-tisíc), už druhý deň za sebou hlásia vyše 900 obetí.
  • 12 miliónov prípadov. Počet nakazených vo svete už presiahol 12 miliónov, počet obetí pol milióna. Vírusom sa v poslednom období nakazí viac ako milión ľudí týždenne.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie