Denník N

Antivaxer, ktorý šíri koronu? Djokovića tu budú zbožňovať ešte viac, ide proti západnému liberalizmu, hovorí srbský novinár

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dominik Hrbatý má s Djokovićom vtipnú príhodu.

„Poznám ľudí, ktorí transformovaním energie a silou modlitby či vďačnosti premenili najviac znečistenú vodu na liečivú vodu. Vedci v experimente dokázali, že molekuly vody reagujú na naše emócie.“

Tieto slová patria svetovej jednotke mužského tenisového rebríčka Novakovi Djokovićovi. Povedal ich v máji vo videohovore s ďalšími srbskými športovcami na sociálnych sieťach.

Len pár dní predtým na zdesenie epidemiológov skepticky vystúpil proti povinnému očkovaniu, keď uviedol: „Osobne som proti vakcinácii a nechcel by som, aby ma k tomu niekto nútil kvôli tomu, aby som mohol cestovať.“

Na prelome apríla a mája porušil nariadenia, keď zverejnil video, ako v Španielsku trénuje na kurte. V tom čase to nebolo dovolené.

Najväčší rozruch však vyvolal po tom, čo v jeho rodnom Srbsku vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu uvoľnili ochranné opatrenia. Djoković zorganizoval exhibičný turnaj, ktorý ignoroval hygienické odporúčania, a zúčastnili sa na ňom tisíce fanúšikov z rôznych krajín.

V utorok na sociálnych sieťach informoval, že on aj jeho manželka mali pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Hrbatý: Je pozitívny a ľudský

„Mimo kurtu bol Djoković vždy pozitívny, príjemný chalan s dobrou náladou. Vždy sme sa pozdravili, prehodili sme pár slov… Vždy si našiel čas, dokonca aj v čase, keď už bol veľký hráč. Nikdy som s ním nemal zlú skúsenosť a vnímal som ho výlučne pozitívne,“ vraví pre Denník N Dominik Hrbatý.

Vlani sa stalo virálnym video, na ktorom Djokovića stretol fanúšik, ktorý nemal nič, na čo by sa mu mohol podpísať. Srb si dal dole mikinu a podpísal ju.

Z dvorcov ho pritom poznáme skôr ako búrliváka –

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie