Denník N

Páľte Messiho fotku, sme vojaci bez zbraní. Ako Arafatov bývalý poradca bojuje proti Izraelu na futbalovom ihrisku

Radžub na kongrese FIFA v roku 2015. Foto - TASR/AP
Radžub na kongrese FIFA v roku 2015. Foto – TASR/AP

Ďalší diel sobotňajšej rubriky Ofsajd, ktorá upozorňuje, ako úzko spoločenské dianie súvisí s futbalom. Aktivujte si texty vo forme newslettra, v ktorom vám Lukáš Vráblik každý týždeň doručí do e-mailovej schránky jeden z nespočetných príbehov, keď sa politika prelínala so športom.

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

Britský novinár James Montague v lete 2011 cestoval s reprezentáciou Palestíny na zápas kvalifikácie MS 2014 do Tadžikistanu, kde mala nastúpiť proti Afganistanu.

Pracoval na novej knihe Thirty-One Nil, v ktorej opisoval boj o postup na svetový šampionát z pohľadu krajín tretieho sveta. Afganistan nemohol pre obavy o bezpečnosť nastúpiť v Kábule, FIFA preto zápas presunula na neutrálnu pôdu.

Montague opisuje, ako národný tím Palestíny prišiel do hotela v meste Tursunzode. Výprava hneď zistila, že v ňom nie je pitná voda, elektrina, internet ani jedlo. Jeden z trénerov sa vybral von, aby zohnal niečo na jedenie a pitie. Na ceste našiel päť melónov, ktoré hráči hneď zjedli. „Vrhli sme sa na ne ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ofsajd

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie