Denník N

Dutý Pellegriniho Hlas

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Nová strana má prázdny názov, ktorý sa dá naplniť čímkoľvek.

Po Smere, Nádeji, Skoku, Spolu či Sieti obohatí slovenskú politickú terminológiu aj Hlas. Nová strana Petra Pellegriniho rozšírila množstvo ničnehovoriacich názvov politických strán aj napriek tomu, že si k Hlasu pripíše aj prívlastok sociálna demokracia. Napokon, expremiér pôsobil v strane, ktorá svojho času používala aj meno Smer – Tretia cesta, tak tuší, že prívlastok sa dá v prípade potreby prispôsobiť sa voličom rýchlo zmeniť.

Pozitívnou stránkou názvu Hlas bude, že sa anketári výskumných agentúr už nebudú respondentov pýtať na to, či by volili stranu Petra Pellegriniho, čo by mohlo zreálniť jej podporu. Ale to je z pozitív asi všetko.

Video: Prípad Pellegrini: Bránil Fica, spochybňoval protesty, pri kauzách mlčal
Autorka: Martina Koník

Čo vlastne hlasisti (nie, nejde o odkaz na intelektuálov okolo časopisu Hlas na začiatku minulého storočia, ani si ich netreba mýliť so stranou Hlas ľudu Petra Marčeka) chcú? Tvrdia, že budú „hlasom nádeje, hlasom silnej sociálnej politiky a profesionality“, skrátka, niečím, čím sa usiluje byť aj ich doterajšia strana či Sme rodina. Fajn, ale prečo potom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie