Denník N

Aké je vysvedčenie bez známok? Deti ho hneď otočia na druhú stranu a čítajú slovný komentár

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Žiaci si prečítali, čo im učiteľka napísala do vysvedčenia namiesto známky, otázka však je, ako sa na také vysvedčenie budú pozerať stredné školy, keď budú mať prijímať žiakov.

Už je 8.05, no v triede štvrtákov na Základnej škole Jána Amosa Komenského v Bratislave ešte nesedia všetky deti. Učiteľka Zuzana Mikušová ich vytrvalo vyzýva, aby sa upokojili a počkali na ostatných. „Keď je teraz dochádzka do školy dobrovoľná, tak nechodia všetci načas,“ vysvetľuje žiakom učiteľka. „Vysvedčko je dobrovoľné?“ spýta sa štvrták Andrej.

Učiteľka ho sklame, vysvetľuje, že to myslela inak a vysvedčenia sú povinné. Vidno však, že deti sú z tohto netradičného školského roka popletené. Nielenže boli dlhý čas doma, ešte aj vysvedčenie je nejaké iné. „Teším sa na vysvedčenie, aj keď tam asi tento rok nič zaujímavé nebude,“ hovorí štvrták, keď už všetky deti sedia v kruhu a hovoria, čo očakávajú od tohto dňa.

„Možno bude ešte zaujímavejšie,“ sľubuje mu učiteľka. Žiakom vopred vysvetlila, že tento rok si na zadnej strane vysvedčenia nájdu od nej komentár k trom hlavným predmetom – matematike, slovenčine a angličtine. „Na druhej strane si prečítate niečo, čo vás povzbudí a ukáže vám cestu, ako to robiť ešte lepšie,“ hovorí im učiteľka.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Prísľub slovného komentára však žiakov nijako nenadchýna, oveľa viac ich teší, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie