Denník N

Gymnastku sexuálne napadol aj pred jej matkou, ukazuje dokument o lekárovi Nassarovi

Bývalý lekár amerických gymnastiek Larry Nassar. Foto - TASR/AP
Bývalý lekár amerických gymnastiek Larry Nassar. Foto – TASR/AP

Nassar dievčatami manipuloval, získaval si ich dôveru a ony verili, že jeho dotyky vrátane vkladania prstov do vagíny sú pre ich dobro.

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky.]

Keď sa bývalá gymnastka Rachael Denhollanderová po prvý raz stretla so sexuálnym predátorom Larrym Nassarom, mala len pätnásť rokov. Bolel ju chrbát a zápästia a mama ju vzala za Nassarom na kliniku športovej medicíny.

„Chcel robiť myofasciálnu terapiu, o ktorej som vedela, že existuje. Pravou rukou ju skutočne robil a ľavou ma pod uterákom sexuálne napadol. Myslela som si, že mama vidí, čo robí, ale postavil sa medzi nás a ľavú ruku si úmyselne zakrýval,“ opisuje Denhollanderová v novom dokumente Netflixu Athlete A.

„Časom to eskalovalo. Postupne začal s análnou penetráciou. Na jednom z posledných sedení mi rozopol podprsenku, siahol pod tričko a začal masírovať prsia,“ hovorí bývalá gymnastka.

Nassar 29 rokov pracoval ako tímový lekár amerických gymnastiek a sexuálne zneužil stovky dievčat a mladých žien. Pri vyšetreniach im do vagíny vkladal prsty a vysvetľoval, že ide o intravaginálne cvičenia.

Dokument v réžii Bonni Cohenovej a Jona Shenka nazerá na najväčší sexuálny škandál amerického športu zo širšej perspektívy. Opisuje, ako sa niečo také mohlo dlhodobo diať, čo s tým má komunistické Rumunsko a prečo obete zneužívania Nassarovi dôverovali.

Dobrák, ktorý nosil sladkosti

Nassar bol totiž iba časťou toxického prostredia – továrne na zlaté medaily, ktorá sa nachádzala na ranči neďaleko Huntsville v Texase. Dokument upriamuje pozornosť na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie