Denník N

Vysvetľujeme: Vo svete zúri korona. Je bezpečné ísť na dovolenku k moru?

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Vysvetľujeme je nový newsletter Denníka N pre mladých, ktorí nemusia rozumieť tomu, čo sa okolo nich deje, a pre rodičov, ktorí nemusia vedieť, ako sa o tom s nimi rozprávať. Vždy vo štvrtok v ňom rozoberáme jednu dôležitú spoločenskú tému.

Správu vybral a vysvetlil Tomáš Čorej

Pozor na zahraničné dovolenky

Mnohí v týchto dňoch riešia dilemu, či je bezpečné vycestovať k moru.

Za všetko môže, samozrejme, ochorenie COVID-19. Z obáv, že by sa ním nakazili aj Slováci, sme pred pár mesiacmi zatvorili hranice. Keď niekto prišiel zo zahraničia, nemohol ísť hneď domov. Dva týždne musel stráviť v izolácii a mal zakázané chodiť medzi ostatných ľudí, aby ich nenakazil. Hovorilo sa tomu povinná karanténa.

Foto – FB archív Zostaň doma

Chorých ľudí bolo na Slovensku postupne tak málo, že sme tento zákaz pred troma týždňami ukončili, hranice sú otvorené a môžeme opäť voľne pricestovať bez povinnej karantény. Platí to len pre bezpečné krajiny – také, ktoré majú tiež málo nakazených.

A čo teraz? Medzi tieto krajiny patria aj Chorvátsko či Grécko, obľúbené dovolenkové destinácie, kam radi chodíme k moru. Bulharsko vo štvrtok slovenské úrady odstránili zo zoznamu menej rizikových krajín.

Ak dnes chceme vycestovať do Chorvátska,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vysvetľujeme

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie