Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Matovič ako nikto pred ním spravil z cudzej kauzy svoju hanbu

1. Premiér zahmlieva, obviňuje, konšpiruje a vydiera. Čím si to Kollár zaslúži? 2. Okolo Fica lietajú nové problémy, za mreže sa už pozrel aj Bödör. 3. Straší druhá vlna COVID-19.

Správy týždňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Premiér zahmlieva, obviňuje, konšpiruje a vydiera. Čím si to Kollár zaslúži?

Uplynulých sedem dní sa do dejín slovenskej politiky môže zapísať ako príklad zlyhania politika, ktorý z cudzieho problému urobil svoj. A ešte aj začal systematicky rozbíjať vlastný obraz, podľa ktorého mu ide o spravodlivosť. To všetko preto, lebo Igor Matovič nedokáže mlčať a šíri čoraz väčšie nehoráznosti.

Nielenže počas týždňa obhajoval plagiátora Borisa Kollára tak, že popieral všetko, čo robil pri rovnakej kauze Andreja Danka. Premiér to ešte aj robil tak agresívne, že útočil na tých, čo dnes od Kollára konzistentne žiadajú to isté, čo predtým on sám od Danka. Teda vyvodenie politickej zodpovednosti.

Matovič sa ani nesnaží zakrývať, že si šliape po jazyku. Odôvodňuje to legitímnou snahou zachrániť vládu, ale svoj cieľ komunikuje veľmi zle. Opäť sa tak ukazuje, ako veľmi mu chýba niekto, kto by mu pomáhal s verejnými výstupmi.

Proces samozahrabávania do Kollárovej kauzy mal tri základné podoby.

Zahmlievanie

V pondelok 29. júna predseda vlády usporiadal pamätnú tlačovku. Doviedol na ňu aj celý poslanecký klub OĽaNO, ktorý predtým tri hodiny s Kollárom rokoval. Výsledkom bolo, že pre obyčajných by bola celá vec vyriešená aj bez Kollárovho odstúpenia.

Aby Matovič vyvolal falošný pocit, že mu ide o vec, vymyslel si

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie