Denník N

Sklenka prehovoril aj o podpredsedníčke Najvyššieho súdu: V obálke mi nosila päťtisíc ako ďakovné

Jarmila Urbancová po zadržaní v rámci akcie Búrka. Foto - TASR
Jarmila Urbancová po zadržaní v rámci akcie Búrka. Foto – TASR

Doposiaľ bolo známe, že bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Jarmila Urbancová svojmu priateľovi z okresného súdu prisľúbila 30-tisíc eur v kauze Technopol Servis. Vladimír Sklenka najnovšie vypovedal, že v iných konaniach, ktoré pre ňu vybavil, mu aj stihla zaplatiť.

Ich priateľstvo trvalo takmer deväť rokov, až kým ho na jeseň 2019 ukončila Kočnerova Threema. Keď vlani v októbri vyšlo najavo, že Vladimír Sklenka využíval priateľstvo s bývalou podpredsedníčkou Najvyššieho súdu Jarmilou Urbancovou na získavanie informácií, prerušila s ním kontakty.

Sklenka teraz vypovedá ako svedok v akcii Búrka, ona je jednou z trinástich obvinených sudkýň a sudcov. Doposiaľ hovoril Sklenka len o tom, že mu ponúkala v kauze Technopol Services úplatok 30-tisíc eur. Pri poslednej výpovedi si však pospomínal aj na ďalšie peniaze, ktoré dostával od sudkyne Urbancovej v obálke za to, že rozhodoval podľa jej želania.

Poďakovanie na rozlúčku

Keď Denník N napísal vlani v októbri článok o tom, ako Sklenka fungoval, a že za úplatky od Kočnera ovplyvňoval rôzne súdne konania, pípla mu v mobile správa. Dnes už bývalému sudcovi písala jeho priateľka z Najvyššieho súdu Urbancová.

V správe mu písala, „že ďakujem ti pekne, že teraz sa môžem vzdať funkcie podpredsedníčky a môžem ísť do predčasného dôchodku“, opísal Sklenka jej správu vyšetrovateľom.

Urbancovú síce po článku vyzvali jej desiati kolegovia na odstúpenie, ona však ostávala vo funkcii. Ešte aj v novembri, keď si ju už predvolali na súdnu radu, hovorila, že sa nenechá dotlačiť do odchodu. Nakoniec sa nechala, akurát jej k tomu pomohla polícia. Z funkcie podpredsedníčky Najvyššieho súdu odišla po veľkej policajnej akcii Búrka.

NAKA si ju odviedla v putách a strávila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Slovensko

Teraz najčítanejšie