Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Boris Kollár sa zachraňuje podlo a zbabelo

1. V parlamente to vyzeralo, ako keby bol Kollár v koalícii s fašistami, nie so Šeligom. 2. Rozhodnutiu sudcu prepustiť Bödöra na slobodu rozumie len Fico.

Správy týždňa vybral a komentoval Roman Pataj

Zmenili sme letný režim Newsfiltra: až do septembra bude vychádzať denne
od pondelka do piatka v tradičnom čase v skrátenej podobe.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. V parlamente to vyzeralo, ako keby bol Kollár v koalícii s fašistami, nie so Šeligom

Rozprava a udalosti okolo odvolávania Borisa Kollára z funkcie predsedu parlamentu pre jeho plagiát naplno odhalili, aké katastrofálne vzťahy v Matovičovej vláde už teraz sú. Pripomenuli aj to, že Sme rodina si s kotlebovcami naozaj rozumie.

Do diskusie sa prihlásilo len zopár poslancov. Vzhľadom na vážnosť témy bola aj nezvyčajne krátka. No aj to stačilo, aby sa vládna koalícia vyváľala v bahne. Jednoznačným vinníkom je Kollár.

O jeho diplomovke už bolo povedané všetko podstatné a pre vyznenie utorkových udalostí ona samotná ani nebola podstatná. Určujúcim bol proces, akým svoj škandál predseda Sme rodina zahladzoval.

Výnimočne nečestný predseda parlamentu

Kollár sám podal návrh, aby sa o jeho odvolaní rokovalo a hlasovalo. Má pravdu, že urobil niečo výnimočné. Klame však, ak tým predstiera odvahu a čestnosť. Naopak, zachoval sa podlo a zbabelo. Pretože on sa týmto

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie