Denník N

Kmotrík u Matoviča vybojoval viac divákov, Slovan však pohár zdvihol pred poloprázdnym štadiónom

Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. oslavuje víťazstvo v Slovnaft Cupe 2019/20 s trénerom Jánom Kozákom. Foto N - Tomáš Benedikovič
Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. oslavuje víťazstvo v Slovnaft Cupe 2019/20 s trénerom Jánom Kozákom. Foto N – Tomáš Benedikovič

Hráči Slovana sedeli na lavičke v tričkách s nápisom Nie rasizmu.

Keď premiér Igor Matovič povedal, že tento rok sa už na športovom podujatí nezúčastní viac ako tisíc ľudí, nahlas sa ozval Ivan Kmotrík mladší, generálny riaditeľ futbalového Slovana Bratislava.

Upozornil na nezmyselnosť opatrenia, ktoré znamenalo, že tisíc ľudí bude môcť byť na Tehelnom poli s kapacitou 22 500 divákov, no aj na štadiónoch, ktoré by s takým počtom divákov boli poloplné.

Pripojili sa k nemu aj ďalší funkcionári a (možno) aj ich slová znamenali zmenu: od 1. júla už mohli organizátori obsadiť štadióny do polovice pri dodržaní šachovnicového sedenia.

Prvý takýto zápas odohrala minulú stredu Dunajská Streda práve so Slovanom a na štadión prišlo viac ako 6-tisíc ľudí, takmer 50 percent kapacity.

Na druhý deň Matovič na tlačovej konferencii mával fotografiou Denníka N, ktorá zachytila, že v MOL aréne diváci nesedeli šachovnicovo.

Prišlo preto k zmene: od tohto pondelka sa už nemá sedieť šachovnicovo, ale iba v každom druhom rade. Kluby proaktívne sedenie prispôsobili už cez víkend, keď každý druhý rad prehradili páskou.

Slovan doma zdolal Michalovce 4:0, no po zápase sa hovorilo viac o transparente White Lives Matter, ktorý vyvesili ultras fanúšikovia. Klub to v pondelok odsúdil v oficiálnom stanovisku. Už menej sa však riešilo to, že stretnutie divácky nelákalo.

Prečo hráči neďakovali fanúšikom?

Na finále Slovnaft Cupu proti Ružomberku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie