Denník N

Matovič opäť predbieha epidemiológov, hrozí ďalšími opatreniami

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér naznačoval sprísňovanie opatrení už pred tým, ako zvolal odborníkov, aby riešili nárast počtu nových prípadov koronavírusu.

„Chcem ubezpečiť všetkých, ktorí si dovidia ďalej od nosa, že o prípadnom otváraní ďalších obchodov či otváraní škôl a reštaurácií budú rozhodovať tí istí ľudia čo naposledy = elitný tím špičkových slovenských epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov.👍 Ešte inak – nebude o tom rozhodovať žiaden politik, akokoľvek by chcel… a keď hovorím žiaden, tak žiaden, ani Fero, ani Anča, ani ja sám,“ napísal premiér Igor Matovič na svoj Facebook v apríli, keď na Slovensku vrcholila koronakríza. „Rozhodnú odborníci, nie prstocuc politikov,“ znel titulok tohto jeho statusu.

Hoci premiér mesiace tvrdí, že všetky rozhodnutia robia odborníci a on len napĺňa ich odporúčania, teraz sa opäť zhostil úlohy informátora, keď ako prvý straší sprísňovaním opatrení. „53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,“ napísal na Facebooku vo štvrtok polhodinu pred tým, ako Národné centrum zdravotníckych informácií zverejnilo oficiálne počty nakazených za predchádzajúci deň.

Fakt, že premiér má ako jeden z prvých prístup k týmto údajom, nie je neobvyklý, a neprekvapuje ani to, že ich oznámil cez svoj tradičný kanál Facebook skôr než úrady. Keď však hovorí o sprísňovaní opatrení ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie