Denník N

Premiér hovorí o začiatku druhej vlny epidémie a naznačuje, že v pondelok sa môžu sprísniť opatrenia

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Na úrade vlády operatívne rokovali ministri a epidemiológovia. V pondelok zasadne konzílium odborníkov aj vláda, aby rozhodli, či a aké opatrenia prijmú.

Opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavísu, sa v pondelok môžu sprísniť. Informoval o tom premiér Igor Matovič po operatívnom stretnutí s hlavným hygienikom, ministrami a členmi permanentného krízového štábu. Slovensko je podľa premiéra na začiatku druhej vlny epidémie. „Je na nás, aká bude vysoká,“ povedal.

Premiér si odborníkov vo štvrtok zvolal narýchlo pre vysoký nárast nových prípadov pozitívne testovaných. V stredu ich pribudlo 53, čo podľa premiéra nie je príliš pozitívne číslo. Naposledy boli také vysoké prírastky nových prípadov v polovici apríla.

Už vo štvrtok ráno premiér naznačil, že štát nejako zasiahne, keď na svojom Facebooku napísal, že sa už viac nedá spoliehať na zodpovednosť ľudí.

Aj po rokovaní s odborníkmi premiér hovoril, že v poslednom mesiaci „nechal situáciu na zodpovednosti ľudí“. Dodal, že potom sám sebe hovoril, že začne riešiť situáciu pri 20 nakazených, potom hranicu posunul na 30, keď mu začne „blikať kontrolka“. „A dnes mi zablikal maják,“ povedal predseda vlády.

Nakoniec však po stretnutí s odborníkmi neoznámil ani on, ani hlavný hygienik žiadne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie