Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda trochu straší pokutami, ale do Chorvátska už lieta aj pravidelná linka

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Voliči sa teraz zmenili na cestovateľov. 2. SaS sľubovala odborníkov, dodala Gröhlinga.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Voliči sa teraz zmenili na cestovateľov

Vláda síce v pondelok rokovala len preto, aby mohli Orange a Slovak Telekom sledovať pohyb majiteľov telefónov pre potreby štátnych úradov počas mimoriadnej pandemickej situácie, lenže o skutočnom stave vojny s koronavírusom viac vypovedá iná udalosť: že súkromná spoločnosť slávnostne obnovila pravidelnú leteckú linku zo Slovenska do Chorvátska. Vlakové spojenie bolo zrejme také natrieskané a túžba po tyrkysovej vode taká neukojená, že linka našla silu na znovuzrodenie po dlhých ôsmich rokoch práve teraz, korona-nekorona.

Hemženie na hraniciach. O víťazstve leta nad strachom z COVID-19 svedčí aj jednodňové počítanie áut na hraniciach. Policajti informovali, že od piatka do soboty prešlo hranicami smerom na Slovensko 64-tisíc a smerom von 72-tisíc áut. Počet pasažierov nie je známy, ani počet tých, čo sa vracali v ten istý deň, a teda boli zahrnutí v oboch číslach, aj bez toho je však jasné, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie