Denník N

Cibulkovú trápilo jej podanie. Stosurová s partnerkou sa stali matkami

Ďalšou matkou na profesionálnom tenisovom okruhu sa v júni stala Samantha Stosurová z Austrálie. V pondelok na svoj Instagram zavesila fotku, kde spolu s partnerkou Liz Astlingovou držia svoju dcéru Genevieve.

„Život v lockdowne počas koronavírusu bol výzvou v mnohých oblastiach, po osobnej stránke to však bolo jedno z najvzrušujúcejších a najšťastnejších období môjho života. Dňa 16. júna moja partnerka Liz porodila naše krásne dievča Genevieve. Do našich životov priniesla víchor, bez nej si to však už nevieme predstaviť,“ napísala 36-ročná tenistka.

„Mama a Evie sa majú dobre a je úžasné byť s nimi obomi doma. Milujeme ten malý batôžtek a šťastný chaos, ktorý prináša. Nevieme sa dočkať, ako malú Evie budeme sledovať vyrastať… samozrejme, dúfame, že to nebude príliš rýchlo!“

Pod príspevkom sa nachádzajú gratulácie od tenistu Andyho Murrayho, organizácie WTA, národnej asociácie Tennis Australia, turnaja Australian Open či spoločnosti, ktorá Stosurovej dodáva oblečenie a obuv.

Medzi gratulantkami je aj bývalá austrálska tenistka Casey Dellacquaová, ktorá má so svojou partnerkou Amandou Juddovou tri deti. Tá má negatívnu skúsenosť s miestnou legendou Margaret Courtovou, ktorá vyjadrila smútok nad tým, že Dellacquaovej dieťaťu upreli možnosť mať otca. Keď písala o Juddovej, slovo „partnerka“ dala do úvodzoviek. Courtová sa po ukončení úspešnej tenisovej kariéry stala evanjelickou pastorkou a spolu s manželom vedie kostol v Perthe.

Dellacquaová potom na sociálnej sieti Twitter

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie