Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Igor Matovič predviedol majstrovské manipulátorské divadlo

Správy dňa vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanRSS

1. Matovič, akého ho poznáme

Igor Matovič sa postavil o piatej podvečer pred novinárov, aby vysvetlil, ako to bolo s jeho diplomovkou. Na začiatok treba povedať, že mal výnimočne dobrú pozíciu.

Uplynulo sedem dní, odkedy vyšlo najavo, že je plagiátor ako Andrej Danko. Medzitým prišiel z Bruselu z historických rokovaní Európskej únie, ktorá rozdelí svojim členom – aj Slovensku – stovky miliárd eur. Nie je ani prvý, len nedávno museli podobné kauzy vysvetľovať predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Video: Matovič pálil do Danka, Kollárovi odporúčal odísť, za vlastný plagiát teraz útočí na Denník N (autorka: Martina Koník)

Všetky tieto okolnosti oslabovali samotné zistenie, že Matovič so svojou diplomovkou podvádzal a pomáhali premiérovi. Avšak namiesto toho, aby prekvapil, ospravedlnil sa a ukázal sa ako formát, štýlom sebe vlastným pripomenul, čo za človeka sedí v kresle predsedu vlády.

Útok. Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie