Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Už je to tu zas, za problémy OĽaNO môže vždy Fico a Pellegrini

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. OĽaNO si zaslúži pochvalu za rýchly Kyselicov odchod, ale zdôvodnenie triafa vedľa.

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. OĽaNO si zaslúži pochvalu za rýchly Kyselicov odchod, ale zdôvodnenie triafa vedľa

Lukáš Kyselica končí ako štátny tajomník ministerstva vnútra. Dôvodom je, že vo voľbách za OĽaNO kandidoval ako agent Vojenského spravodajstva a zabudol o tom informovať aj svojich najbližších straníckych kolegov. O jeho tajnej kariére sa dozvedeli až po voľbách.

Bez najmenšej pochybnosti je správne, že Kyselica na ministerstve skončil, a je chvályhodné, že to prebehlo tak rýchlo. Predchádzalo tomu pondelňajšie stretnutie s Igorom Matovičom, ktorý trojku zo svojej kandidátky síce verejne chváli ako hrdinu, ale dobre si uvedomuje, že Kyselicova pozícia bola neudržateľná.

Nie je predsa prijateľné, aby za politické strany kandidovali agenti tajných služieb a následne vykonávali jednu z najdôležitejších funkcií v štáte. Nemáme totiž istotu, či je v ich správaní rozhodujúca lojalita k tajnej službe alebo k strane a jej voličom. Neznámych je, samozrejme, oveľa viac aj pri niekom ako Kyselica, kto si urobil meno ako kladná postava pri vyšetrovaní Gorily.

Potiaľto je teda takmer všetko viac-menej v poriadku. Koalícia neobhajuje neobhájiteľné a konala rýchlo.

Uplakané OĽaNO

Žiaľ, najsilnejšia vládna strana aj správne rozhodnutie prezentuje tak, že výsledkom je zavádzanie verejnosti. A ešte aj opakuje hrozbu, že za všetkým je snaha Smeru zostať pri moci, respektíve sa k nej vrátiť. Tento motív sa objavil napríklad pri Matovičovej diplomovke.

V utorok s tým znova začala Kyselicova manželka Jarmila.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie