Denník N

Turistom vo vlastnom meste: históriu Bratislavy môžete objaviť aj s novou mestskou hrou

Vyskúšali sme si hru, ktorá v sebe spája prvky geocachingu, únikových hier, hlavolamov a prehliadky mesta. Tajomstvami hlavného mesta vás prevedie bez čakania na sprievodcu.

Kedy naposledy ste sa na sochu pozerali dlhšie než pár sekúnd? Napríklad na sochu najslávnejšej bratislavskej bosorky Dievča s havranmi od Tibora Bártfaya, ktorá je venovaná všetkým skutočným ženám, ktoré boli odsúdené, spálené či utopené v Dunaji?

Niekde v jej okolí alebo priamo na jej tele je totiž ukrytá odpoveď na hádanku, ktorá vás posunie bližšie do cieľa hry a odhalí zabudnuté legendy o Dóme sv. Martina.

Slovenská verzia hry Bratislava: tajomná história je určená nielen pre návštevníkov hlavného mesta (tí zahraniční si ju môžu zahrať aj v angličtine), ale aj pre domácich, ktorí chcú znovu objaviť svoje mesto.

Mestská hra v sebe spája prvky geocachingu (ide o zábavné hľadanie skrytého objektu, o ktorom sú známe len jeho geografické súradnice – pozn. red.) či populárnych únikových hier, hlavolamov a prehliadky mesta.

„Hráči dostanú link s hrou a inštrukciami a začnú hru hrať vtedy, keď to vyhovuje im. Nemusia sa prispôsobovať iným alebo čakať na sprievodcu, keďže pri hrách nie je žiadny potrebný. Nie je ani potrebné sťahovať si žiadnu aplikáciu, postačí smartfón s mobilným internetom,“ vysvetľujú tvorcovia hry s tým, že hru môžu hrať jednotlivci aj tímy. Cena je 24 eur za tím (1 až 5 členov).

Mestská hra sa začína na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Slovensko

Teraz najčítanejšie