Denník N

Newsfilter: Aj sudca Michal Truban si myslel, že on je viac ako zákon

Michal Truban. Foto TASR - Pavel Neubauer
Michal Truban. Foto TASR – Pavel Neubauer

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanRSS

1. Sudca Truban môže pomôcť pochovať sudcovskú imunitu

Na to, že sa možno práve teraz schyľuje k revolúcii v slovenskom súdnictve, je o tom na verejnosti celkom ticho, ale medzi právnikmi je to popri súde s Kočnerom najsledovanejšia záležitosť. Ide v nej o sudcovskú imunitu, presnejšie o zrušenie totálnej beztrestnosti sudcov za ich rozhodnutia, hoci aj sú očividne zlé, nespravodlivé a protizákonné.

Táto sudcovská beztrestnosť sa tu považuje za nedotknuteľné tabu a posvätnú kravu a o to väčšiu odvahu si to žiadalo od ministerky spravodlivosti, keď sa rozhodla siahnuť na sudcovskú imunitu.

Proti Márii Kolíkovej stojí prakticky celý sudcovský stav, ale aj ďalšie právne inštitúcie a autority vrátane mimovládnych organizácií, ktoré si za tie roky vybudovali povesť slušných organizácií, čo si ctia právo a spravodlivosť.

Na strane Márie Kolíkovej zase stoja posledné tri desaťročia plné príkladov, keď sudcovia opakovane zlyhávali, prepúšťali mafiánov a oslobodzovali vrahov, a to úplne beztrestne, pretože im stačilo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie