Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Z obviňovania Čaputovej spravil Matovič novú normu

Pani prezidentka robí problémy. Bohužiaľ.

Audi prináša Majstrovský bonus. Získajte množstvo výhod na všetky modely.


Správy vyberal a komentoval Roman Pataj

1. Pani prezidentka robí problémy. Bohužiaľ

Počas celého dňa predseda vlády sedel s odborníkmi a rokoval s nimi o druhej koronovej vlne. Výsledok rokovania počas dňa, keď pribudlo ďalších 49 nakazených, nebol do uverejnenia newsfiltra známy. Ešte počas priebehu konzília sa však Igor Matovič prihovoril národu novým statusom.


Venoval sa v ňom legitímnej téme – či majú deti po začiatku školského roka nosiť v triedach rúška. Matovič oznámil, že podľa neho by takáto povinnosť mala platiť prvé dva týždne školského roka. Je to racionálne, pretože by sa tým zmiernilo riziko, že deti budú šíriť nákazu medzi sebou. Najmä tie, čo sa práve vrátili zo zahraničia a rodičia ich preventívne nenechali doma. Potiaľto v poriadku. Až na to, že len deň predtým prijímaním podobným opatrení poveril ministra zdravotníctva.

Matovič si však okrem toho opäť neodpustil ukázať prstom na Zuzanu Čaputovú, že ona je tá, kto tu robí problémy. „Pani prezidentka vetovala zákon (o elektronických komunikáciách, pozn. red.), ktorý by nám nezodpovedníkov identifikoval. Bohužiaľ,“ napísal.

Už v stredu počas prvých vystúpení po dovolenke premiér viackrát takto prezidentke odkazoval, že zbytočne robí problémy. Keďže ju úplne rovnako vopchal aj do statusu, ktorý sa venoval rúškam na školách, dá sa to definitívne brať tak, že v prípade, ak nás druhá vlna prevalcuje, Čaputová bude pre Matoviča jedným z obetných baránkov.

Pritom je to také jednoduché. Ak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie