Denník N

SaS čaká kongres, ktorý môže napovedať, kto nahradí Sulíka. Nicholsonová aj Gröhling by boli dobrými nástupcami, vraví on

SaS po poslednom kongrese v októbri 2019. Foto – TASR
SaS po poslednom kongrese v októbri 2019. Foto – TASR

Aktualizované 20. 8. – Do stanov vládnej strany sa zrejme dostane formulka o čestnom predsedovi. Aj to naznačuje, že v SaS uvažujú, kto by mal časom nahradiť súčasného lídra Richarda Sulíka.

V jednej vládnej strane už predsedu vymenili, v druhej o tom opatrne debatujú. V strane Za ľudí nahradila na augustovom sneme zakladateľa Andreja Kisku vicepremiérka Veronika Remišová.

V septembri sa mali na kongrese zísť aj členovia Slobody a solidarity (SaS), nakoniec však pre pandémiu kongres odložili na jar či leto budúceho roka.

„Varovania epidemiológov súvisiace s koronavírusom sú natoľko závažné, že Republiková rada SaS sa rozhodla preložiť kongres na jar/leto 2021, keď bude situácia priaznivejšia. Sme zodpovednou stranou a nechceme riskovať zdravie našich členov, ich rodín a kolegov,“ informoval vo štvrtok 20. augusta hovorca Ondrej Šprlák.

Na odloženom kongrese predsedu ešte voliť nebudú, Richard Sulík bol vo funkcii potvrdený po odchode krídla okolo Ľubomíra Galka na sneme vlani v septembri a má mandát do roku 2023.

No v SaS sa aj tak debatuje o tom, kto by mohol Sulíka, ktorý stojí na čele strany od jej vzniku v roku 2009, do budúcna nahradiť. Počiatočné prípravy na budúcu zmenu na čele strany naznačuje aj fakt, že sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SaS

Slovensko

Teraz najčítanejšie