Nič nás už neprekvapí, hovoria autorky podcastu Sexuálna výchova, keď sa ich mladí pýtajú na ideálnu veľkosť penisu

Podcast Sexuálna výchova patrí medzi desať najpočúvanejších podcastov. Jeho autorky chcú mladých naučiť otvorene hovoriť o sexuálnych témach aj zásady bezpečného sexu.
Existuje manuál na dokonalý orálny sex? Ako zistíš, že si závislý/á od porna? Posielať či neposielať erotické fotky? Aj tieto témy rieši nový podcast Sexuálna výchova, ktorý počas koronakrízy spustili Valéria Frázová a Michaela Chrkavá. Autorky podcastu v rozhovore hovoria aj o tom:
- aké problémy trápia mladých ľudí v sexe,
- či je sexuálna výchova na školách dostatočná a ako by sa dala vylepšiť,
- prečo veľa mladých ľudí uprednostňuje sexting pred reálnym sexom,
- prečo sa žiaci nechcú o sexe rozprávať s učiteľmi,
- akým témam sa chcú ďalej venovať.
Rozprávajú sa Slováci dostatočne otvorene o sexe?
M. CH.: Určite nie.
V. F.: Vo všeobecnosti asi nie, ale tí, ktorí píšu konkrétne nám, sú niekedy otvorení až príliš vo vzťahu k cudziemu človeku.
M. CH.: S ich otvorenosťou sme však v pohode. Celkovo nám ľudia píšu, že sa doma o sexe nerozprávajú a že vďaka tomu, že začali počúvať náš podcast, sa začali o týchto témach viac rozprávať.
Podcast Sexuálna výchova patrí medzi top 10 podcastov na Slovensku, zatiaľ vyšlo osem častí. Kedy vám napadlo rozprávať sa o sexe?
M. CH.: Počas koronakrízy, približne v marci-apríli.
V. F.: Prišlo to zo dňa na deň, realizácia prvej časti prebehla do pár týždňov, čo sme sa na tom dohodli.
Čo bol prvotný impulz?
V. F.: Začiatkom roka som si dala deadline, že do mája chcem vydať epizódu nejakého vlastného podcastu. Pôvodne som riešila ideu sexuálnej výchovy s iným človekom, no počas koronakrízy som sa napojila na Miškin livestream na Instagrame, v ktorom odpovedala na rôzne témy ohľadom sexu. Napísala som jej „poďme spolu urobiť takýto podcast“ a už to išlo rýchlo.
M. CH.: Vždy som riešila rôzne sexuálne témy medzi kamarátmi a tí ma presvedčili, aby som ich otvárala aj