Denník N

Hrubý chce hokejový Slovan bez spôsobov Širokého, jeho manažérov si nechal

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Nový majiteľ sa chce po čase obzrieť po účasti v zahraničnej súťaži, na Slovensku chce byť bezkonkurenčný a od mládežníckych trénerov čaká, že do troch sezón vychovajú hráčov pre prvý tím.

[Dnes posledná šanca: pre predplatiteľov poštovné na naše knihy zadarmo.]

Od minulého piatka je Rudolf Hrubý novým majiteľom hokejového Slovana Bratislava, ktorý kúpil od Juraja Širokého. Hrubý je zakladateľom spoločnosti ESET a jedným z akcionárov Denníka N.

Klub kúpil aj s dlhmi, na prvej tlačovej konferencii však nechcel hovoriť o tom, aká bola kúpna cena Slovana.

Rozpočet na sezónu 2020/21 by mal byť do štyroch miliónov eur, pričom nezahŕňa len ligový tím, ale aj občianske združenie, ktoré zastrešuje mládež, a eseročku, pod ktorú patrí marketing.

„Chcem, aby Slovan získal naspäť povesť spoľahlivého partnera a výborného klubu, do ktorého budú hráči radi prichádzať. Chceme, aby nebol klubom, ktorý neplatí hráčom a kam sa neoplatí ísť. Toto sa musí otočiť. Oddnes budú všetky záväzky plnené v termínoch, na ktorých sa s partnermi dohodneme,“ povedal Hrubý.

Nový Slovan ešte nestihol uhradiť dlžoby toho starého – mestu Bratislava dlhuje za prenájom štadióna viac ako 600-tisíc eur a ďalšie tisíce eur hráčom.

„Bolo treba dotiahnuť vzťahy s bankou, aby sme mali kontrolu nad účtami, čo sa nám podarilo v stredu. Od piatka začíname uhrádzať záväzky voči hráčom a partnerom,“ povedal Hrubý a sľúbil, že klub nebude vyrábať dlhy ako doteraz.

V čase tlačovej konferencie už bol na oficiálnom webe Slovana článok, ktorý vymenoval úspechy klubu za posledných 25 rokov pod vedením Juraja Širokého – podnikateľa, ktorý vyrástol v 90. rokoch po kupónovej privatizácii s Harvardskými fondmi. V nasledujúcom desaťročí sa jeho firmám darilo najmä za vlád Smeru. V posledných rokoch to však už neplatilo a prejavilo sa to aj na neschopnosti hokejového Slovana uhrádzať mzdy a dodržiavať svoje záväzky.

Hrubý sa k bilančnému textu o Širokého ére vyjadril takto: „Nemyslím si, že by sa v tom materiáli klamalo. Napríklad klub

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

HC Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie