Denník N

Začala som znovu randiť po päťdesiatke, už je to iné, hovorí žena, ktorá 30 rokov nebola na žiadnej schôdzke

Ilustračné foto - Flickr.com
Ilustračné foto – Flickr.com

53-ročná Viera si po dlhoročnom nie príliš šťastnom manželstve a následnom rozvode opäť hľadá partnera. Zverila sa nám so svojimi postrehmi.

Viera o svojom partnerskom a rodinnom živote hovorí, že nebol ničím výnimočný, čo však neznamená, že bol v poriadku. Keď sa rozprávala so svojimi rovesníčkami a rovesníkmi, zistila, že bol vlastne pomerne typický. A to sa jej zdá veľmi smutné.

„Povedzme si to takto: vychovali sme deti, postavili domy, aj stromy sme zasadili, ale nezdá sa mi, že sme boli extra šťastní, niekedy dokonca ani trochu,“ hovorí rozvedená 53-ročná žena, mama troch detí a dvojnásobná stará mama.

Pred viac ako rokom ukončili s manželom po tridsiatich rokoch manželstvo. Viera hovorí, že dôvod bol banálny a opäť až príliš typický: manžel si našiel mladšiu ženu, dokonca mladšiu ako ich najmladší syn. To však nebol jediný dôvod rozvodu. Manželstvo nefungovalo už dlhšie a totálne sa vyprázdnilo, keď deti odišli na štúdiá a založili si vlastné rodiny.

Viera však nechce zostať sama. Je vitálna, spoločenská a ešte by si rada niečo užila aj mala niekoho, o koho sa môže oprieť.

Asi pred polrokom sa rozhodla, že si bude partnera hľadať aktívne. Všetko skomplikovala pandémia. „Nedalo sa veľmi stretnúť a ja nie som veľký fanúšik komunikácie online alebo cez Zoom,“ vysvetľuje. Osobné stretnutia sa rozbehli až niekedy v júni.

Viera si na našu žiadosť robila o svojich stretnutiach poznámky. Aj vďaka nim vám môžeme sprostredkovať jej pohľad na randenie po päťdesiatke

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vzťahy

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie