Denník N

Tour, 1. deň: Sagan hovoril o šialenom závere. Mohol získať viac, ale aj tak patrí k víťazom dňa

Alexander Kristoff vyhráva prvú etapu. Foto - TASR/AP; Stuart Franklin
Alexander Kristoff vyhráva prvú etapu. Foto – TASR/AP; Stuart Franklin

Jumbo-Visma zvládlo prvý deň lepšie než Ineos, hitom Twitteru je Nemec Tony Martin.

Francúz Thibaut Pinot tesne pred štartom poznamenal, že dážď môže z 1. etapy Tour urobiť nervózne preteky. To ešte netušil, že sa sám zaradí medzi viacerých popredných cyklistov, ktorí v 1. etape skončia na zemi.

Daždivý deň v okolí Nice sprevádzalo niekoľko pádov. Na svoj debut na Tour by najradšej zabudol Rus Pavel Sivakov z tímu Ineos Grenadiers, ktorý spadol hneď dvakrát a v istých chvíľach sa zdalo, že to zabalí.

V etape spadli aj Julian Alaphilippe, Richie Porte či George Bennett. Najsilnejšie tímy sa potom v rámci všeobecnej nervozity dohodli, že radšej nebudú riskovať, a až do cieľa sa jazdilo v miernom tempe.

Na mokrej vozovke zariskoval už len tím Astana, ktorý v jednom zo zjazdov trochu pridal. Na to však doplatil ich líder Miguel Ángel López, ktorý sa pošmykol a hlavou narazil do dopravnej značky.

López sa našťastie rýchlo pozbieral a pokračoval, ale po tomto incidente už naozaj nikto neriskoval.

Kto iný než Kristoff? Prvý deň potvrdil, že tohtoročná Tour nebude nič jednoduché pre šprintérov. Caleb Ewan aj Sam Bennett mali počas etapy problémy, a ak by sa v pelotóne nezvoľnilo, možno by ani jeden z nich nebol v záverečnom šprinte.

Peter Sagan sa na rozdiel od nich vyhol akýmkoľvek problémom a novinár Michael Hutchinson na Twitteri naznačoval, že Sagan je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie