Denník N

Tour, 4. deň: Blafoval celý čas Roglič? Zvykajme si, ako bude vyzerať tohtoročná Tour

Primož Roglič vyhráva štvrtú etapu. Foto - TASR/AP (Christophe Ena, Pool)
Primož Roglič vyhráva štvrtú etapu. Foto – TASR/AP (Christophe Ena, Pool)

Dobrý deň,

Peter Sagan v horskej štvrtej etape takmer stratil zelený dres, ale zachránilo ho umiestnenie v celkovom poradí. Víťazom etapy sa stal Slovinec Primož Roglič, ktorý využil skvelú prácu svojho tímu Jumbo-Visma.

Veľký deň pre slovinskú cyklistiku umocnil druhým miestom talentovaný mladík Tadej Pogačar. Žltý dres si udržal Julian Alaphilippe.


Len pred týždňom zavesil na Instagram fotografiu, na ktorej sedí na stacionárnom bicykli. „Včera som si trochu zatočil pedálmi. Úprimne som si myslel, že po svojom páde sa pri tom budem cítiť lepšie,“ napísal k nej.

Slovinec Primož Roglič bol považovaný za najväčšieho favorita Tour, ale na záverečných prípravných pretekoch Critérium du Dauphiné spadol a odstúpil.

Jeho tím Jumbo-Visma dlho naťahoval verejnosť s potvrdením Rogličovej nominácie, o jeho zdravotnom stave sa objavovali protichodné správy a Rogličova manželka Lora Klincová tvrdila, že možno neodštartuje.

Jumbo-Visma potvrdilo štart svojej veľkej hviezdy až dva dni pred Tour. Po prvej tohtoročnej etape s cieľovým stúpaním sa však zdá, že Roglič a jeho tím trochu blafovali.

Ako píše írsky cyklistický novinár Cillian Kelly, „nikto by nikdy nemal počúvať cyklistov, ktorí tvrdia, že sú pred Tour mimo formy“.

Jumbo-Visma – Ineos 1:0. Záverečné stúpanie do lyžiarskeho strediska Orcières-Merlette totiž ukázalo novú tvár Tour de France, na ktorú by sme si mali pri sledovaní horských etáp zvykať.

Nie je to tak dávno, čo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie